Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Tërmet 7.2 shkallësh në Meksikë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Tërmet 7.2 shkallësh në Meksikë

Mesazh nga Peace to you prej Mon Apr 05, 2010 10:34 pm

Tërmet 7.2 shkallësh në Meksikë

Një tërmet i fuqishëm në jug të kufirit SHBA-Meksikë ka shkaktuar dridhje në Los Anxheles dhe San Diego, si dhe u ndje në gjithë Kaliforninë.
Shërbimi Gjeologjik në Shtetet e Bashkuara tha se tërmeti me magnitudë 7.2 shkallë, goditi në Baja Kalifornia, 175 km në lindje të qytetit Tihuana./rel/

_________________
O ju që besuat, kur bëhet thirrja për namaz, ditën e xhumasë, ecni shpejtë për aty ku përmendet All-llahu (dëgjojeni hutben, faleni namazin), e lini shitblerjen, kjo është shumë më e dobishme për ju nëse jeni që e dini.(El-xhumuah/9)
avatar
Peace to you
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 172
Points : 475
Reputation : 4
Data e Anëtarësimit : 06/02/2010

http://www.feja-islame.webnode.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi