Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Karzai kërcënon t’i bashkohet talibanëve

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Karzai kërcënon t’i bashkohet talibanëve

Mesazh nga Ebu Amar prej Tue Apr 06, 2010 9:28 pm

Karzai kërcënon t’i bashkohet talibanëve

Tensionet mes presidentit afgan, Hamid Karzai, dhe Shteteve të Bashkuara vazhdojnë.

Departamenti amerikan i Shtetit ka reaguar pas deklaratave që besohet se Karzai i ka bërë para ligjvënësve.
Karzai akuzohet se ka deklaruar që do t’i bashkohet kryengritësve talibanë nëse vazhdojnë presionet nga perëndimi.
Nga ana tjetër Krazai nuk është tërhequr nga qëndrimet e tij, ku akuzon të huajt se kanë korruptuar dhe kërcënuar punonjësit zgjedhorë, në mënyrë që të kishte keqpërdorim të votës në zgjedhjet e fundit presidenciale./rel/

_________________
Ebu Umame r.a. thotë se e ka dëgjuar të Dërguarin e All-llahut duke thënë:“Lexojeni Kur’anin, vërtet ai do të ndërmjetësojë Ditën e Gjykimit për të zotët e vet”.(Muslimi)

avatar
Ebu Amar
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 320
Points : 894
Reputation : 2
Data e Anëtarësimit : 08/01/2010
Vendndodhja: : Në tokën e Allahut

http://www.feja-islame.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi