Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Videoja e terrorit që amerika ka tentuar t´a fsheh! - Shikoni TERRORISTAT e vërtetë!

Shko poshtë

Videoja e terrorit që amerika ka tentuar t´a fsheh! - Shikoni TERRORISTAT e vërtetë!

Mesazh nga Ebu Amar prej Tue Apr 06, 2010 9:36 pm

Videoja e terrorit që amerika ka tentuar t´a fsheh! - Shikoni TERRORISTAT e vërtetë!

Terroristët amerikan, pasi që vrajnë rreth 10 civil (njëri prej tyre kishte AK47 mirëpo nuk është sjell dhunshëm e as që ka bërë rezistenc dhe armët janë të lejuara në Irak!), qëlluan për vdekje edhe 2 gazetarë me pretekst se kinse kishin "RPG", d.m.th që ishin të armatosur, kurse gazetarët kishin me vete kamera, dhe 2 fëmijë në veturë që duket qartë përmes pamjeve filmike të inçizuara nga vet amerikanët.

Vini re! Pas këtij sulmi mizor ushtarakët dhe gjeneralët amerikan kanë thënë se të gjithë kanë qenë "kryengritës" (që kinse i qëlluan amerikanët)!!!

Kjo është pra videoja që amerikanët nuk kanë dasht që të shfaqet në publik, edhe pse kjo ka ndodhur në korrik të vitit 2007!
http://www.wikileaks.com/

Disa filmime të shpërndara nga faqja e internetit “Wikileaks’ tregojnë pamjet tronditëse kur një helikopter amerikan qëllon një makinë të agjencisë së lajmeve Reuters, duke vrarë reporterin dhe shoferin e tij.

Video shfaq pamjet e “humbjeve anësorë” të deklaruara prej Pentagonit menjëherë pas ndodhjes së tragjedisë më 12 korrik të 2007-ës në Bagdad. Nga sulmi gjeti vdekjen reporteri i “Reuters” Namir Nor Elde, shoferi i tij dhe 11 persona të tjerë mes të cilëve edhe dy fëmijë.

_________________
Ebu Umame r.a. thotë se e ka dëgjuar të Dërguarin e All-llahut duke thënë:“Lexojeni Kur’anin, vërtet ai do të ndërmjetësojë Ditën e Gjykimit për të zotët e vet”.(Muslimi)

avatar
Ebu Amar
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 320
Points : 894
Reputation : 2
Data e Anëtarësimit : 08/01/2010
Vendndodhja: : Në tokën e Allahut

http://www.feja-islame.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi