Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Terroristet Amerikan vranë 30 civilë në Helmand

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Terroristet Amerikan vranë 30 civilë në Helmand

Mesazh nga Peace to you prej Wed Apr 07, 2010 3:17 pm

Në Helmand, më shumë se 30 civilë u përballen me vuajtje, si rezultat i sulmeve ajrore të SHBA-ve , të hënën. Raporti thekson bombardimet erdhen dy orë pasi karvani i tyre ishte sulmuar nga Muxhahidët e Emiratit islamik, në autostraden Kandahar-Herat , me me sa duket, kjo ishte hakmarrje për sulmin mbi makinat e tyre. Civilët thonë se 3 shtëpi janë shkatërruar plotësisht nga shpërthimet, dhe trupat e civilëve të vrarë janë duke u nxjerrë jashtë vendit, ndërsa organet e dëshmorëve janë të humbur.

Theunjustmedia.com

_________________
O ju që besuat, kur bëhet thirrja për namaz, ditën e xhumasë, ecni shpejtë për aty ku përmendet All-llahu (dëgjojeni hutben, faleni namazin), e lini shitblerjen, kjo është shumë më e dobishme për ju nëse jeni që e dini.(El-xhumuah/9)
avatar
Peace to you
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 172
Points : 475
Reputation : 4
Data e Anëtarësimit : 06/02/2010

http://www.feja-islame.webnode.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi