Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Karaxhiq kërkon shtyrje të gjykimit

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Karaxhiq kërkon shtyrje të gjykimit

Mesazh nga Dhulkarnejn prej Wed Apr 07, 2010 6:54 pm

Karaxhiq kërkon shtyrje të gjykimit

I akuzuari i Tribunalit të Hagës, Radovan Karaxhiq, përsëri ka kërkuar shtyrjen e gjykimit, i cili duhet të vazhdojë në 13 prill.
Këtë herë, ai përmendi si arsye faktin se gjykata i ka pranuar një mijë e pesëqind deklaratat e dëshmitarëve nga proceset e mëparshme, kurse ai nuk ka pasur mundësinë t'i marrë në pyetje dëshmitarët.
Karaxhiq akuzohet për gjenocid dhe krime lufte kundër njerëzimit gjatë luftës në Bosnje në vitet 1992-1995. /rel/
avatar
Dhulkarnejn
Forumist
Forumist

Numri i postimeve : 184
Points : 512
Reputation : 14
Data e Anëtarësimit : 02/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi