Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

NATO: Karzai mos minojë aleancën

Shko poshtë

NATO: Karzai mos minojë aleancën

Mesazh nga Dhulkarnejn prej Wed Apr 07, 2010 6:55 pm

NATO: Karzai mos minojë aleancën

NATO-ja e paralajmëroi presidentin afgan Hamid Karzai të mos minojë mbështetjen e opinionit për përpjekjet e aleancës në Afganistan.
Zëdhënësi i NATO-s, Xhejms Apathurai, tha se bashkësia ndërkombëtare dhe NATO-ja po bëjnë “përpjekje dhe sakrifica enorme” për të mbështetur popullin afgan kundër terrorizmit.
“Ne shpresojmë dhe presim që kjo të pranohet nga populli afgan, përfshirë nivelet më të larta”, tha Apathurai.
Deklarata vjen pas komenteve të Karzait se Shtetet e Bashkuara po ndërhyjnë në çështjet afgane, dhe se rezistenca e talibanëve mund të bëhet legjitime nëse SHBA vazhdojnë me sjelljen e tillë. /rel/
avatar
Dhulkarnejn
Forumist
Forumist

Numri i postimeve : 184
Points : 512
Reputation : 14
Data e Anëtarësimit : 02/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi