Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

100 të vdekur nga rrëshqitjet e dheut në Rio de Zhanejro

Shko poshtë

100 të vdekur nga rrëshqitjet e dheut në Rio de Zhanejro

Mesazh nga Ebu Hattab prej Wed Apr 07, 2010 7:00 pm

100 të vdekur nga rrëshqitjet e dheut në Rio de Zhanejro

Pas reshjeve të stuhishme në Rio de Zhanejro dhe zonat përreth, rrëshqitjet e dheut kanë shkaktuar vdekjen e rreth 100 vetëve.
Më së shumti janë prekur zonat e varfra në shpatijet e pjerrëta mbi qytet. Rrëshqitjet e dheut morën me vete baraka druri por edhe shtëpi prej betoni.
Në Rio de Zhanejro sundoi për orë të tëra gjendja kaotike.
Makina dhe autobusë nuk mund të lëvzinin për shkak të masave të ujit.
Kryetari i bashkisë, Eduardo Paes, u bëri thirrje qytetarëve në kodrat përreth të shkojnë në zona më të sigurta. /dw/
avatar
Ebu Hattab
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 75
Points : 200
Reputation : 0
Data e Anëtarësimit : 27/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi