Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Ahmadinexhad: Do ti thyejmë dhëmbët Amerikës!

Shko poshtë

Ahmadinexhad: Do ti thyejmë dhëmbët Amerikës!

Mesazh nga Ebu Amar prej Wed Apr 07, 2010 7:02 pm

Ahmadinexhad: Do ti thyejmë dhëmbët Amerikës!

Presidenti iranian Mahmud Ahmadinexhad paralajmëroi homologun e tij amerikan me një mesazh të transmetuar në televizionin publik.
Ahmadinexhad është shprehur se do t'i japë një përgjigje strategjisë së re amerikane për armët bërthamorë, e cila u bë publike nga presidenti Barack Obama.
Në këtë strategji nuk përjashtohej mundësia e vënies në përdorim të të armëve bërthamore ndaj Iranit e Koresë së Veriut.
"Uroj që deklaratat e publikuara të mos jenë të vërteta", tha Ahmadinexhad. "Obama ka kërcënuar se do të përdorë armë bërthamore dhe kimike kundër atyre shteteve që nuk i përulen SHBA-së.
I them të bejë kujdes, pasi nëse ndjek rrugën e George Bush, atëherë përgjigjja e vendeve të përmendura nga ai do të jetë: Do t'ju thyejmë dhëmbët!".
Ky ka qenë paralajmërimi i presidentit Iranian, Ahmadinexhad.

_________________
Ebu Umame r.a. thotë se e ka dëgjuar të Dërguarin e All-llahut duke thënë:“Lexojeni Kur’anin, vërtet ai do të ndërmjetësojë Ditën e Gjykimit për të zotët e vet”.(Muslimi)

avatar
Ebu Amar
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 320
Points : 894
Reputation : 2
Data e Anëtarësimit : 08/01/2010
Vendndodhja: : Në tokën e Allahut

http://www.feja-islame.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi