Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Sulmi ajror i okupatorit amerikan i lenë të vdekur 30 civil

Shko poshtë

Sulmi ajror i okupatorit amerikan i lenë të vdekur 30 civil

Mesazh nga Ebu Beker prej Thu Apr 08, 2010 2:46 pm

Sulmi ajror i okupatorit amerikan i lenë të vdekur 30 civil
El-Arbiah 22 Rabi el Thani 1431 / 07 04 2010

Në distrikt në Gerishk të Helmandit, më shumë se 30 civil mbyten si rezultat i sulmeve ajrore të okupatorit amerikan të hënën me 5, prill, 2010.

Në raport u tha se bombardimet u bënë dy orë pas sulmimit të kolonës ushtarake të tyre prej muxhahidëve të Emirateve Islame, në autostradën Kandahar-Herat, siç shihet kjo ishte si hakmarrje për sulmin ndaj kolonës së tyre. Civilët thanë se tri shtëpi të civilëve janë shkatërruar plotësisht gjatë bombardimeve dhe trupat e civilëve të mbytur po nxirren prej vendi të ngjarjes, derisa disa trupa të të mbyturve po mungojnë.

theunjustmedia.com

_________________
E kush është në rrugë më të mirë se ai që thërret në rrugën e All-llahut, që bën vepra të mira dhe që thotë: “Unë jam prej muslimanëve?” (Fussilet/33)
avatar
Ebu Beker
Anëtarë Aktiv
Anëtarë Aktiv

Numri i postimeve : 300
Points : 624
Reputation : 0
Data e Anëtarësimit : 09/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi