Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Brazil, mbi 180 të vdekur nga rrëshqitjet e tokës

Shko poshtë

Brazil, mbi 180 të vdekur nga rrëshqitjet e tokës

Mesazh nga Ebu Beker prej Fri Apr 09, 2010 9:28 pm

Brazil, mbi 180 të vdekur nga rrëshqitjet e tokës

Bilanci i të vdekurve nga rrëshqitjet e mëdha të tokës në afërsi të qytetit brazilian Rio De Zhanerio sot arriti 181 persona.
Fatkeqësitë kanë ardhur si pasojë shirave të rrëmbyeshëm nga kjo pjesë e lindore e Amerikës Latine.
Pa shtëpitë e tyre kanë mbetur rreth 5 banorë, kryesisht në para lagjet e varfra të Rio de Zhanierios që janë të ndërtuara në pjerrtësi. Edhe më tej nga balta u zhdukën rreth 200 persona.
Operacionet e shpëtimit udhëhiqen nga zjarrfikësit dhe përfaqësuesit e armatës, qeveria paralajmëroi se do të ndihmoj financiarisht për rindërtimin e shtëpive të shkatërruara dhe rekonstruktimin e infrastrukturës.

_________________
E kush është në rrugë më të mirë se ai që thërret në rrugën e All-llahut, që bën vepra të mira dhe që thotë: “Unë jam prej muslimanëve?” (Fussilet/33)
avatar
Ebu Beker
Anëtarë Aktiv
Anëtarë Aktiv

Numri i postimeve : 300
Points : 624
Reputation : 0
Data e Anëtarësimit : 09/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi