Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Afganistan: Rrëzohet një helikopter i NATO-s

Shko poshtë

Afganistan: Rrëzohet një helikopter i NATO-s

Mesazh nga Ebu Beker prej Fri Apr 09, 2010 9:30 pm

Afganistan: Rrëzohet një helikopter i NATO-s
Zëdhënësi i NATO-s tha se një helikopter që përdorej nga forcat ndërkombëtare është rrëzuar në juglindje të Afganistanit.
Nuk ka njoftime për viktima të mundshme.
Zëdhënësi i aleancës tha se helikopteri u rrëzua në provincën Zabul, por nuk dha detaje për incidentin.
Ai tha se janë ndërmarrë hetime./rel/

Ndersa Forca Ndërkombëtare e Sigurisë në Afganistan tha se tre ushtarë amerikanë dhe një civil janë në mesin e të vdekurve kur një helikopter i NATO-s u rrëzua në juglindje të Afganistanit.
Në deklaratën e ISFA-it thuhet se shkaku i rrëzimit të aeroplanit provincën Zabul nuk dihet, dhe se janë ndërmarrë hetime.
Përkatësia e civilit të vdekur nuk është bërë e qartë. /rel/

_________________
E kush është në rrugë më të mirë se ai që thërret në rrugën e All-llahut, që bën vepra të mira dhe që thotë: “Unë jam prej muslimanëve?” (Fussilet/33)
avatar
Ebu Beker
Anëtarë Aktiv
Anëtarë Aktiv

Numri i postimeve : 300
Points : 624
Reputation : 0
Data e Anëtarësimit : 09/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi