Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Ushtaret Amerikan vrasin gjykatesin e Shtetit Islamik te Irakut

Shko poshtë

Ushtaret Amerikan vrasin gjykatesin e Shtetit Islamik te Irakut

Mesazh nga Ebu Beker prej Sun Apr 11, 2010 12:18 amEs Selamu Alejkum vëllezër dhe motra,

Ne këtë video bëhet fjalë për një gjykatës të Shtetit Islamik të Irakut në provincën Diala.Allahu është më i Madhi! A e shihni se pse ka qenë në telash? Por ai nuk i’u dorëzua forcave të okupatorit, Allahu është më i Madhi! Është vështirë të shohësh dijetar të madh të Shtetit Islamik të Irakut që mbytet nga kryqtarët.

SubhanAllah nëse e shikoni këtë video dhe i lexoni fjalët e Ministrit të Luftës - Shejh Ebu Hamza el Muhaxhirit do të shihni se sa i madh ka qenë ky gjykatës.

Pas kësaj, le ta dije gjithë bota se drejtimi i mësimeve dhe metodave tona nuk pranon negociata, po ashtu edhe nuk pranon të shitesh në pazar, dhe ne do të vazhdojmë me ndihmën e Allahut pa marrë parasysh nëse rruga zgjatet, dhimbjet dhe fatkeqësitë shtohen. Qëllimi është më i madh; Ai është Zoti i botërave ! Janë Shkallët më të larta të Xhennetit! Dhe ai i cili shkreptimat e lapsave dhe jehona e njerëzve të bezdisur nuk e bëjnë që të dëgjoj, por atë e bënë të dëgjoj krisma e shpatave! Nëse buzët belbëzojnë dhe plagët bezdisen prej nesh; atëherë numri i atyre që u larguan janë në anën e arrogancës së agresorëve.

Allahu është më i Madhi!
Dua, Dua vëllezër dhe motra.
Lus Allahun që ta pranon këtë luan në shkallët më të larta të Xhennetit (Firdeus)
Lus Allahun që të na bashkon me të në shkallët më të larta të Xhennetit.
O Allah na le mua dhe vëllezërit e mi të vdesim në fushë beteja e jo në shtretërit tanë.
O Allah na bashko me robët e tu të drejtë dhe na udhëzo në rrugë të drejtë.
Amin, Amin, Amin.
we Alejkum Selam

_________________
E kush është në rrugë më të mirë se ai që thërret në rrugën e All-llahut, që bën vepra të mira dhe që thotë: “Unë jam prej muslimanëve?” (Fussilet/33)
avatar
Ebu Beker
Anëtarë Aktiv
Anëtarë Aktiv

Numri i postimeve : 300
Points : 624
Reputation : 0
Data e Anëtarësimit : 09/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi