Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Muxhahidët e El Shebab sulmojnë bazën e OKB-s në Somali

Shko poshtë

Muxhahidët e El Shebab sulmojnë bazën e OKB-s në Somali

Mesazh nga Ebu Amar prej Mon Apr 12, 2010 10:44 pm

Muxhahidët e El Shebab sulmojnë bazën e OKB-s në Somali

El-Ithnejn 27 Rabi el Thani 1431 / 12 04 2010

Grupa e muxhahidëve të el shebab e kanë marrë në dorë bazën e OKB-s në jug të vendit.

Muxhahidët e çarmatosën personelin e OKB-s në bazën Uaxhid afër Baidoa, tha një reporter i BBC-s.

Muxhahidët gjithashtu zunë (depon) ushqimor prej World Food Programme (organizatë e qafirëve), gjithashtu zuri edhe pajisje tjera si kompjuter dhe pistë zbritjen lokale.

Në shkurt muxhahidët e el shebab e kishin urdhëruar World Food Programme që ta lëshon vendin.

El Shebab tha se duhet blerë ushqim prej bujqve të vendit e jo të mbështet populli në ndihmat e jashtme.

Bbc, ansar1.info

_________________
Ebu Umame r.a. thotë se e ka dëgjuar të Dërguarin e All-llahut duke thënë:“Lexojeni Kur’anin, vërtet ai do të ndërmjetësojë Ditën e Gjykimit për të zotët e vet”.(Muslimi)

avatar
Ebu Amar
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 320
Points : 894
Reputation : 2
Data e Anëtarësimit : 08/01/2010
Vendndodhja: : Në tokën e Allahut

http://www.feja-islame.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi