Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Populli proteston në merxhan kundër nënçmimit të Kuranit

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Populli proteston në merxhan kundër nënçmimit të Kuranit

Mesazh nga Ebu Beker prej Tue Apr 13, 2010 9:17 pm

El-Ithnejn 27 Rabi el Thani 1431 / 12 04 2010

Masat e hidhëruara protestojnë kundër nënçmimit të Kuranit prej forcave terroriste të NATO-s dhe Amerikës në Merrxhah që po zgjerohet në ditën e dytë, sipas raportimit prej provincës së Helmandit.Protesta kaloj në dhunë dhe populli i dogjën flamujt Amerikan dhe kërkuan tërheqje të shpejtë të forcave pushtuese të Amerikës dhe NATO-s prej Afganistanit dhe të sjellën para drejtësisë ata që e nënçmuan Kuranin në xhami në regjionin Sistan të Merxhas, sipas banorëve lokal okupatorët Amerikan pasi që e copëtuan Kuranin me gërshërë, shkelën mbi të dhe e shtypnin atë me këmbë, duke e sharë Kuranin e Shenjët.Një protestë masive prej mijëra njerëzve është mbajtur në Merrxhah dje, e që po vazhdonte deri në mbrëmje të së dielës. Vlen të cekët se janë vrarë 25 civil dhe 70 të tjerë janë plagosur prej duarve të Amerikanëve, NATO-s dhe ushtrisë marionete afgane gjatë protestave të muajit të kaluar në distriktin Garmsir të provincës së Helmandit.

ansar1.info

_________________
E kush është në rrugë më të mirë se ai që thërret në rrugën e All-llahut, që bën vepra të mira dhe që thotë: “Unë jam prej muslimanëve?” (Fussilet/33)
avatar
Ebu Beker
Anëtarë Aktiv
Anëtarë Aktiv

Numri i postimeve : 300
Points : 624
Reputation : 0
Data e Anëtarësimit : 09/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi