Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Britania e Madhe posedon aeroport nëntokësor në Helmand – Press TV

Shko poshtë

Britania e Madhe posedon aeroport nëntokësor në Helmand – Press TV

Mesazh nga Ebu Beker prej Tue Apr 13, 2010 9:18 pm

El-Thulathah 28 Rabi el Thani 1431 / 13 04 2010

Forcat britaneze kanë ndërtuar një aeroport nëntokësorë, ashensor të betonit dhe depo në provincën e Helmandit në Afganistan, u tha nga një burim informimi.


Duke folur si anonim, burimi afganë i cili kishte punuar në Helmand për 4 vite pohoi se trupat britaneze kanë gropuar kafaz të betonit prej 60 metrash thellësi, duke i përforcuar me beton, raportoi agjencioni i lajmeve Fars.Ai shtoi se për momentin në Helmand nuk ka luftë dhe i akuzoi forcat e huaja të stacionuara atje se po e portretizojnë me një pamje të keqe provincën jug-perëndimore të Afganistanit.Sipas burimit anonim, se grumbullimi ushtarak i Britanisë së Madhe dhe i Amerikës në provincën e Helmandit tregon se ata nuk kanë ndonjë plan të menjëhershëm për tërheqje prej Afganistanit dhe se ata po ndjekin qëllime tjera përveç luftimit të talibanëve siç është koncentrimi ndaj Iranit.Amerika dhe Britania kanë thënë gjëra jo reale për brutalitetin e talibanëve në provincën e Helmandit në mënyrë që ti tmerrojnë dhe ti pengojnë gazetarët nga vizita e asaj province, shtoj burimi.Burimi tha se është dëshmitarë se i kishte parë aeroplanët ushtarak duke dalë prej nen bazën britaneze në provincën e Helmandit ku punojnë 60 000 njerëz.Provinca Helmand shtrihet në kufi me Iranin.presstv.ir

_________________
E kush është në rrugë më të mirë se ai që thërret në rrugën e All-llahut, që bën vepra të mira dhe që thotë: “Unë jam prej muslimanëve?” (Fussilet/33)
avatar
Ebu Beker
Anëtarë Aktiv
Anëtarë Aktiv

Numri i postimeve : 300
Points : 624
Reputation : 0
Data e Anëtarësimit : 09/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi