Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Uragan në Indi, 30 persona humbin jetën

Shko poshtë

Uragan në Indi, 30 persona humbin jetën

Mesazh nga Ebu Beker prej Wed Apr 14, 2010 11:10 pm

Më shumë se 30 persona kanë humbur jetën në Bengalin Lindor pas një uragani të fuqishëm që goditi vendin.

Katastrofa ndodhi në rajonin North Dinajpur, në afërsi të kufirit me Bangladeshin.

Ekziston frika se ka ende shumë viktima poshtë rrënojave të shtëpive të shkatërruara nga era e fortë.

Uragani ka lënë mijëra persona të pastrehë, ndërkohë që në zonë mungon sinjali telefonik dhe rryma elektrike. /alsat/

_________________
E kush është në rrugë më të mirë se ai që thërret në rrugën e All-llahut, që bën vepra të mira dhe që thotë: “Unë jam prej muslimanëve?” (Fussilet/33)
avatar
Ebu Beker
Anëtarë Aktiv
Anëtarë Aktiv

Numri i postimeve : 300
Points : 624
Reputation : 0
Data e Anëtarësimit : 09/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi