Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Vandalizohët xhamia, digjen veturat në Bregun Perëndimor

Shko poshtë

Vandalizohët xhamia, digjen veturat në Bregun Perëndimor

Mesazh nga Ebu Amar prej Wed Apr 14, 2010 11:41 pm

Vandalizohët xhamia, digjen veturat në Bregun Perëndimor

Kolonët Izraelitë kanë vandalizuar një xhami në Bregun Perëndimor, një ditë pas hyrjes së tyre të dhunshme në fshatin e Nablusit.
Ushtria Izraelitë konfirmoi se “të dyshuar të panjohur” shkruan slogane raciste dhe yllin Jehud ballë për ballë emrit të Profetit Muhamed në Hebraisht.
Gjithashtu ata dogjën dy vetura pranë xhamisë së Huvarës në afërsi të Nablusit, raporton e përditshmja Izraelite Haaretz.
Pas këtij aksidenti ushtarët Izraelit erdhën dhe shlyen mbishkrimet, duke mos lejuar që gazetarët të fotografonin ato.
Vandalizmat ndaj xhamive janë edhe një mënyrë tjetër e presionit Izraelit ndaj banorëve vendas palestinez.

_________________
Ebu Umame r.a. thotë se e ka dëgjuar të Dërguarin e All-llahut duke thënë:“Lexojeni Kur’anin, vërtet ai do të ndërmjetësojë Ditën e Gjykimit për të zotët e vet”.(Muslimi)

avatar
Ebu Amar
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 320
Points : 894
Reputation : 2
Data e Anëtarësimit : 08/01/2010
Vendndodhja: : Në tokën e Allahut

http://www.feja-islame.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi