Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

12 Agjentë të NDS-së u vranë

Shko poshtë

12 Agjentë të NDS-së u vranë

Mesazh nga Ebu Amar prej Wed Apr 14, 2010 11:42 pm

12 Agjentë të NDS-së u vranë

Deri në 12 agjentë Kombëtar të Drejtoris së Sigurisë (NDS), agjentët lokale të SHBA-së dhe pushtues të NATO-s u vranë dhe dhjetëra u plagosën duke përfshirë kreun e NDS kur pesë sulmues, Muxhahid kryen sulme martire, të cilet ishin të armatosur me eksploziv xhaketa, granata dore dhe armë të lehta dhe të rënda sulmuan drejtorinë e NDS në provincën Kandahar, në mesditën e hënë, prill 12, 2010.

Sipas raportit, pes Muxhahidë, së pari hodhën granata dore dhe ruajtjen terroristët para ndërtesës së drejtorisë, pasi që ata sulmuan nga zyrtarët dhe ushtarët të stacionuar në drejtorinë, duke shkaktuar viktima.

Tre Muxhahidët, Hafizullah, Rahmatullah dhe Abdurrahim, kryen sulme me bomba.

Në të vërtetë, 36 kukulla dhe pushtues terroristë u vranë dhe 73 u plagosën në një operacion të njëkohshme në ndërtesat qeveritare të drejtorisë së policisë duke përfshirë edhe selinë e NDS në zemër të qytetit të Kandaharit, më 13 mars, 2010. Raportuar nga Yousuf Qari Muhammed

_________________
Ebu Umame r.a. thotë se e ka dëgjuar të Dërguarin e All-llahut duke thënë:“Lexojeni Kur’anin, vërtet ai do të ndërmjetësojë Ditën e Gjykimit për të zotët e vet”.(Muslimi)

avatar
Ebu Amar
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 320
Points : 894
Reputation : 2
Data e Anëtarësimit : 08/01/2010
Vendndodhja: : Në tokën e Allahut

http://www.feja-islame.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi