Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Këshilla motrave

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Këshilla motrave

Mesazh nga melika prej Fri Apr 16, 2010 9:28 am

KËSHILLA MOTRAVE
Në qoftë se do që të jesh e bukur dhe tërheqëse, dije:Ngjyra më e mirë është e syve të atillë që shikojnë vetëm përpara. Ajo është ngjyra më e mirë e syve. Shiko përpara - do të jesh e bukur.Sa i përket ngjyrës së kuqe, dije se e kuqja më e bukur është ngjyra e turpit. Mund të blihet në shitoren e Imanit (besimit) dhe askund tjetër.Të vërtetën, fole me buzët tua, ajo është ngjyra më e bukur e buzëve tua.Sapuni më i mirë është Istigfari (kërkimi i faljes). Ai më së miri i lan ndytësirat e mëdha dhe mëkatet të cilat të mundojnë.Sa i përket frizurës, më së miri ruhet nga shpërdorimi dhe rënia e flokëve me vendosjen e mbulesës islame, e cila gjithsesi të mbron nga shikimet arrogante dhe të këqija.Sa i përket stolive, të këshilloj që veshët e tu t’i zbukurosh me edukatë të mirë, duke dëgjuar vetëm të mira, e nga të këqijat të largohesh. Ata janë vathët më të mirë.Xherdani më i mirë është zinxhiri i shpirtit të pastër, trupit dhe fjalëve të pastra.E veshja më e bukur dhe më e mirë është: DEVOTSHMËRIA

melika
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 193
Points : 542
Reputation : 3
Data e Anëtarësimit : 15/04/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi