Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Qafirat prapë dëshirojnë ti lëndojnë ndjenjat e muslimanëve – Në episodin e 200-t sonte South Park pritet ta shfaq pamjen e Muhamedit alejhi selam

Shko poshtë

Qafirat prapë dëshirojnë ti lëndojnë ndjenjat e muslimanëve – Në episodin e 200-t sonte South Park pritet ta shfaq pamjen e Muhamedit alejhi selam

Mesazh nga Peace to you prej Fri Apr 16, 2010 6:01 pm

Qafirat prapë dëshirojnë ti lëndojnë ndjenjat e muslimanëve – Në episodin e 200-t sonte South Park pritet ta shfaq pamjen e Muhamedit alejhi selam

El-Xhumah 02 Xhumad el Ula 1431 / 16 04 2010


Shikuesit e serisë të popullarizuar të South Park po e presin episodin e sontshëm pasi që është zbuluar se në episod do të përfshihet portreti i karakterit të Pejgamberit të muslimanëve, Muhamedit (alejhi selam).

Polemika ka filluar më 2005 kur gazeta daneze i ka paraqit karikaturat e Muhamedit (alejhi selam). Ku u ngritën protesta në lindjen e mesme ku muslimanët i dogjën ambasadat daneze në Siri, Libanon dhe Iran.

Kjo nuk është hera e parë që krijuesi i South Park, Trey Parker dhe Matt Stone, që të kenë prodhuar episod duke përfshirë karakterin e Muhamedit (alejhi selam). Më 4 korrik 2001 në episodin e titulluar Super Best Friends e ka paraqitur Pejgamberin (alejhi selam).

Njerëzit po presin se episodi i sontëm a do të shfaqet apo do të anulohet.
24worldnews.com/south-park-expected-to-show-muhammad-in-200th-episode-tonight/6363/
www.botaislame.com

_________________
O ju që besuat, kur bëhet thirrja për namaz, ditën e xhumasë, ecni shpejtë për aty ku përmendet All-llahu (dëgjojeni hutben, faleni namazin), e lini shitblerjen, kjo është shumë më e dobishme për ju nëse jeni që e dini.(El-xhumuah/9)
avatar
Peace to you
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 172
Points : 475
Reputation : 4
Data e Anëtarësimit : 06/02/2010

http://www.feja-islame.webnode.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi