Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Shqipëria në Rrezik !! Kur Allahu(subhane we teala) hidhërohet me një popull dërgon shembullin ose e shkatërron atë

Shko poshtë

Shqipëria në Rrezik !! Kur Allahu(subhane we teala) hidhërohet me një popull dërgon shembullin ose e shkatërron atë

Mesazh nga melika prej Thu Apr 22, 2010 5:17 pm

بسم الله الرحمن الرحيمEselamu Alejkum ve rahmetullahi ve berekatuhu!!!
Së pari falënderojm Allahun (subhanhehu ue te ala) i cili na ushqen na ruan dhe pa dyshim se vetëm Allahu meriton të adhurohet , paqja mëshira e Allahut qofshin mbi të dërguarin Muhamedin (sal-All-llahu alejhi we sel-lem) mbi familjen e ti mbi shokët e ti mbi te gjithë ata që pasuan dhe do ta pasojnë rrugën e ti deri në ditën e Gjykimit.


Vëllezër ne dim se Shqipëria është shteti i cili njifet si shtet me përqindje më të madhe me musliman se sa katolik , duhet të kemi parasyshë faktin se sa ata e pasojnë sunetin sa e falin namazin apo sa i keryen obligimet që i kan borxhë Allahut(subhane we teala) , sa e praktikojnë shahadetin apo janë musliman vetëm me emër .

Ne dim Vëllezër se shteti Shqipëris udhëheqet nga një rezolut e cila është në kundërshtim me ligjin e Allahut(subhane we teala) dhe në pajtueshmëri me ligjin e shejtanit , ne dim se ajo po pret antarsimin ne nato , ne jemi dëshmitar se shteti i Shqiperisë dërguar ushtri që ti luftojn ushtrin e Allahut(subahne we teala) ne Irak dhe Afganistan ka dërguar njësin me të aftë komando e cila njifet si ushtria me shkathët në dallim prej klasifikimeve të degëve të tjera të ushtrisë.

Vëllezër të dashur musliman si mendoni ju se kur një shtet lufton ligjet e krijuesit , mbyt ushtaret e tij e lufton fjalen LA ILAHE ILA ALLAH a mendoni se ky vend do të jet i dashur për Allahun(subhane we teala) a mendoni se nuk do ta kaplon mallkimi i Allahut(subhane we teala)

Vëllezër të dashur pa dyshim se ata që i shpallin luftë Allahut(subhane we teala) janë të humbur pa dyshim se Allahu(subhane we teala) është mbi të gjithë dhe vetëm me një fjalë mund ta shkatërron tër botën , kush e hidheron Allahun(subhane we teala) dhe e luftonë Atë ai është i humbur dhe Allahu(subhane we teala) do ti luftoj ata pasiqë treguar ne Kur'an se si e ka shkaterruar popullin e Nuhut edhe popuj të tjerë të cilët kaluan çdo kufi në mëkate.


"Ne u plotsuam pastaj premtimin i shpëtuam ata dhe kë deshiruam Ne,ata që kaluan çdo kufi, i zhdukëm.
( El Enbija, 9) "Sigurisht se të gjithë tashmë e dini tragjedin që po ndodhë nga vërshimet e ujti i cili ka dal nga kontrolli dhe se sipas analisteve të Shqiperisë ai mund ta përfshijë gjysmën e teritorit të Shqiperis dhe se mund te jet gjysma e popullit të Shqipërisë në rrezik për jetë a nuk është ky një shembull për ata o vëllezër që ata ndryshojn gjendjen e tyre , a nuk është ky një shembull edhe për ne o vëllzër Allahu(subhane we teala) nuk e ndryshon gjendjen e një populli për derisa ata vet nuk e ndryshojn gjendjen e tyre.Dasht Allahu(subhane we teala) që të na zbut zemrat tona,o Allah mos na lako zemrat pasi që na udhëzove në rrugën tënde rrugë kjo e vetmja për të shpëtuar nga denimi yt,o Allah na udhezo familjet tona,o Allah na furnizo me të mirat e dunjas dhe të Ahiretit e në veqanti vëllezërit tanë në luftë o Allah kerkjoj nga ti o Allah qe ti ndihmosh muxhahidët që ti shërosh plaget e tyre, që ta shtosh numrin e tyre,ti forcosh këmbët e tyre, që ti bësh zemrat e tyre të pa trembura nga armiku,o Allah mundesoja lirimin nga burgjet e qafirave vëllezërve tan Allahume amin!

melika
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 193
Points : 542
Reputation : 3
Data e Anëtarësimit : 15/04/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi