Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Belgjikë: Sot votohet për veshjet islamike

Shko poshtë

Belgjikë: Sot votohet për veshjet islamike

Mesazh nga melika prej Thu Apr 22, 2010 7:04 pm

Bismil-lahirr-rrahmanirr-rrahim
Es'selamu-Alejkum we'Rahmetullahi we'Berekatuhu

We'Esh-hedu en'La-ilahe-il-All-llahu wahdehu'la'sherike'leh we'Esh-hedu ene'Muhameden Abduhu-Habibuhu we'Resuluhu22.Prill.2010
Bruksel-Ligjvënësit në Belgjikë do të votojnë sot për propozim ligjin që ndalon gratë, në rrugë dhe në vende publike, të mbajnë veshje islamike, të cilat mbulojnë fytyrën.

Organizata që merret me të drejtat e njeriut, Human Rights Watch ka kërkuar që ky propozim të mos votohet. HRW ka theksuar se nuk ka ndonjë provë që të dëshmojë se mbajtja e veshjeve islamike, ku mbulohohet fytyra paraqet kërcënim për sigurinë publike.

Presidenti francez, Nikola Sarkozi, synon miratimin e një ligji të ngjashëm.

melika
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 193
Points : 542
Reputation : 3
Data e Anëtarësimit : 15/04/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi