Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Join the forum, it's quick and easy

Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.
Feja Islame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Duaja qe te mbron nga shejtani (iblisi)i mallkum

Shko poshtë

Duaja qe te mbron nga shejtani (iblisi)i mallkum Empty Duaja qe te mbron nga shejtani (iblisi)i mallkum

Mesazh nga melika Wed May 12, 2010 7:03 pm

alla Duaja qe te mbron nga shejtani (iblisi)i mallkum


Allahume in-neke sal-let-te aleja aduvven alimen bi ujubina jerana huve ve kabiluhu min hajthu la nerahum.
Allahume Ajis-hu min-na kema ajestehu min rahmetike, ke kan-nit-hu min-na kema kan-net-tehu min afvike, ve baid bejnena ve bejnehu kema baadte bejnehe ve bejne rahmetike ve xhen-netike, in-neke ala kul-li shejin kadir


اَللهمَّ إِنَّكَ سَلَّطْتَ عَليناَ عَدُوّاً عَلِيماً بِعُيويِنا يَرَانَا هوَ وَ قَبِيلُهُ مِنْ حَيْثُ لا نَراهُم اَللهمَّ آيِسْهُ مِنَّا كَماَ آسَسْتَهُ مِنْ رَحْمَتِكَ// وقَنِّطْهُ مِنَّا كَما قَنَّطْتَهُ مِنْ عَفْوِكَ // وباعِدْ بَيْنَنا وبَيْنَه كَما باعَدتَ بِيْنَه وبَيْنَ رحْمَتِكَ وَجَنَّتِكَ. بسم الله الرحمن الرحيم رَبِّ السَّماواتِ السَّبْعِ ورّبِّ العَرْشِ العَظِيمِ

Ka qenë një dijetarë me Emrin Muhamed Bin Vasi i cili për çdo ditë pas sabahut është lutur me një dua të veçantë për ta ruajtur Allahu nga djalli i mallkuar:
: “O Zot ti na e ke dërguar neve një armik i cili na i di të metat tona, ai na sheh neve dhe fisi i tij, përderisa ne nuk e shohim atë. O Zot dëshpëro atë nga ne ashtu siç e dëshpërove atë nga mëshira jote. Humbja shpresën nga ne ashtu siç ja humbe shpresën nga falja Jote. Largo atë nga ne aq sa është ai larg faljes sate dhe xhenetit tënd. Bismilahi Rrahmani Rrahim në emër të Zotit të shtat qiejve , në emër të Zotit të Arshit të madh.


E një dite duke shkuar ne gjami ne namaz te sabahut i ka dalur Iblisi para ne formë te njeriut dhe i ka thënë Alimit: shumë po më rendon me këtë dua që po e bënë, a bon me lan ti këtë dua mos mu lut me te dhe mos me ja mësuar askujt e unë ta japi besën se kam me të lan të lirë dhe nuk kam me të bërë ves e as nuk kam me të dërguar në mëkate?
Dijetari ia ktheu: jo nuk bon me lenë, kam mu lutur me te dhe kam me ua mësuar të tjerëve e ti vepro çka te duash.

melika
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 193
Points : 542
Reputation : 3
Data e Anëtarësimit : 15/04/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi