Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Join the forum, it's quick and easy

Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.
Feja Islame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Para se te Hysh ne forum.......

Shko poshtë

Para se te Hysh ne forum....... Empty Para se te Hysh ne forum.......

Mesazh nga melika Thu May 13, 2010 12:23 pm

Es-Selamu Alejkum ue Rahmetullahi ue Berekatuhu
Falemenderimi i Takon Allahut subhanehu ue teala, salate dhe selamet qofshin mbi te derguarin e Tij Muhamedin Alejhi Selam
Vëllezër të nderuar vizitues dhe Antar/e apo Admina cfardo që jeni..
Mirë se vini të gjithë në këtë temë ...
Por..
Cka është qëllimi i juaj për viziten e forumit apo pjesmarrjen në të ?1. Shumimi i Postimeve ?!!
2. Pseudonimi i caktuar ?
3. Të njihesh ?
4. Të urdherosh në të mirë, dhe të ndalosh nga e Keqja ?
5. Të thirrurit në fe (Dawet) dhe kjo është e drejtë e cdo besimtari..
6. ??????????????
Cili është Nijeti i Juaj ?
Thotë i Derguari Alejhi selam ( Veprat shpërblehen sipas qëllimit)Apo ndoshta keni Harruar të bëni nijetin ?
Dijetarët kan bërë nijete të shumta për një vepër që të arrijin shpërblimin e Allahut sa më të lartë

E dini pse ?
Ngase sytë e tyre shikojn Lartsin e Xhennetin e shikojshin o vëllezër Firdeusin , e ndersa ne mjaftojm me xhennetin vetëm , Thotë i Deruari Alejhi selam :

(Nese kerkoni(luteni) nga Allahu kerkoni Firdeusin më të lartë)

Shpresoj që çdo kushë të e shikoj këtë temë dhe të Pastroj nijetin e tij insha'Allah


Ju përshendes të gjithve vëllezër dhe motra të nderuar/a


Ue Selamu Alejkum Ue Rahmetullahi Ue Berekatuhu

melika
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 193
Points : 542
Reputation : 3
Data e Anëtarësimit : 15/04/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi