Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Do testojme nje rakete te fuqishme

Shko poshtë

Do testojme nje rakete te fuqishme

Mesazh nga Dhulkarnejn prej Mon Mar 08, 2010 6:02 pm

Do testojme nje rakete te fuqishme

Irani provokon serish Izraelin dhe komunitetin nderkombetar pasi eshte gati te prodhoje nje rakete me rreze te shkurter.
“Eshte nje rakete me rreze te shkurter qe mund te shkaterroje objektva deri ne 3000 ton”, tha ne nje interviste televizive, ministri iranian i Mbrojtjes, Ahmad Vahidi.
Me tej, ai theksoi se raketa mund te leshohet nga brigjet detare apo anijet por do adoptohet edhe per helikopteret e nendeteset.
Kjo nuk eshte hera e pare qe Irani provokon nderkombetaret me testimin e raketave, te cilat mund te kercenojne seriozisht shtetin e Izraelit./topchannel.tv/
avatar
Dhulkarnejn
Forumist
Forumist

Numri i postimeve : 184
Points : 512
Reputation : 14
Data e Anëtarësimit : 02/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi