Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Nga burgu në Mosul ikën 23 vet

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Nga burgu në Mosul ikën 23 vet

Mesazh nga Peace to you prej Sun Apr 04, 2010 10:57 pm

El-Sebt 18 Rabi el Thani 1431 / 03 04 2010

NINEWA, 2 prill - Njëzet e tre vetë të akuzuar për terrorizëm të premten kanë ikur nga burgu El-Gizlani në pjesën jugore të Mosulit, kanë thënë burimet e policisë lokale.

“Të burgosurit e kanë bërë një vrimë në murin e jashtëm të qelisë në të cilën kanë qenë ata e pastaj kanë ikur”, tha burimi për agjecionin gazetarie Aswat el-Irak.

“Policia, pasi që e zbuloi rastin e ikjes pak më vonë gjatë ditës, filloi hetuesin për incidentin dhe e filloi një operacion për kërkimin e të burgosurve të ikur, shtoi burimi.

burimi: Aswat al-Iraq

_________________
O ju që besuat, kur bëhet thirrja për namaz, ditën e xhumasë, ecni shpejtë për aty ku përmendet All-llahu (dëgjojeni hutben, faleni namazin), e lini shitblerjen, kjo është shumë më e dobishme për ju nëse jeni që e dini.(El-xhumuah/9)
avatar
Peace to you
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 172
Points : 475
Reputation : 4
Data e Anëtarësimit : 06/02/2010

http://www.feja-islame.webnode.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi