Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Te mjafton nderi qe je muslimane

Shko poshtë

Te mjafton nderi qe je muslimane

Mesazh nga Peace to you prej Wed Feb 17, 2010 9:56 pm

Te mjafton nderi qe je muslimane

Dije se demi qe te ndodh ne rrugen e Allahut xh.sh. eshte pastrues i mekateve qe i ke bere.Pergezohu me kete thenie te Profetita.s:
"Nese gruaja adhuron vetem Krijuesin e saj,i fal pese kohet enamazeve dhe e ruannderin e saj,ajo do te hyj ne xhenetin e Zotit te saj".
Puno sipas urdherave te Librit te Allahut dhe keshillave te Derrguarit a.s.ti je muslimane, e kjo eshte nje dhunti e madhe,sepse tjerat kane lindur ne vende jomuslimane,qofte te krishtera,cifute,komuniste apo ne vende tjera qe se njohin fene e vertete te Allahut te Madherishem.
Ty,Allahu,te ka begatuar me fene islame, te ka bere pasues te rruges se Muhamedit a.s. dhe trasheguese te grave me te ndershme si Aishja r.a.Hatixheja r.a. dhe Fatimja r.a..Pra,qofsh e lumtur qe fal pese kohet ,agjeron ramazanin,kryen haxhin dhe mban mbulesen islame.Te shkofte mbare qe besove Allahun si Zot,pranove Islamin si fe dhe besove Muhamedin a.s. si te deerguar.
"FLORIRI YT ESHTE FEJA JOTE,STOLIJA JOTE ESHTE MORALI YT DHE PASURIA JOTE ESHTE KARAKTERI YT".

_________________
O ju që besuat, kur bëhet thirrja për namaz, ditën e xhumasë, ecni shpejtë për aty ku përmendet All-llahu (dëgjojeni hutben, faleni namazin), e lini shitblerjen, kjo është shumë më e dobishme për ju nëse jeni që e dini.(El-xhumuah/9)
avatar
Peace to you
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 172
Points : 475
Reputation : 4
Data e Anëtarësimit : 06/02/2010

http://www.feja-islame.webnode.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi