Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Dimri 2010, sasia me e larte e reshjeve ne 200 vite

Shko poshtë

Dimri 2010, sasia me e larte e reshjeve ne 200 vite

Mesazh nga Ebu Amar prej Sun Mar 07, 2010 1:06 am

Dimri qe sapo lame pas ka regjistruar sasine me te madhe te reshjeve ne 200 vitet e fundit.
Keshtu konstaton Instituti i Shkenceve te Atmosferes dhe Klimes ne Itali. Muaji me me shume reshje ka qene janari, por edhe dhjetori ka patur stuhi dhe plot reshje shiu e debore ne zonat malore.

Ndersa persa i perket temperaturave stina qe lame pas nuk ka qene shume e ftohte.

Megjithate nuk ka regjistruar as temperatura te larta mbi normalen. Pra dimri edhe per Shqiperine ka qene me temperatura normale.

_________________
Ebu Umame r.a. thotë se e ka dëgjuar të Dërguarin e All-llahut duke thënë:“Lexojeni Kur’anin, vërtet ai do të ndërmjetësojë Ditën e Gjykimit për të zotët e vet”.(Muslimi)

avatar
Ebu Amar
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 320
Points : 894
Reputation : 2
Data e Anëtarësimit : 08/01/2010
Vendndodhja: : Në tokën e Allahut

http://www.feja-islame.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi