Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Misioni i BE-se arreston 28 pirate somaleze

Shko poshtë

Misioni i BE-se arreston 28 pirate somaleze

Mesazh nga Ebu Amar prej Sun Mar 07, 2010 4:11 pm

Misioni i BE-se arreston 28 pirate somaleze

Trupat detare te perbashketa te Bashkimit Europian ndaluan 28 somaleze te dyshuar si pirate ne Oqeanin Indian.
Ne njoftimin e tij, misioni europian saktesoi se 11 persona u ndaluan ne nje anije, ndersa 17 te tjere te ndare ne dy skafe mes Seycelles dhe Mombases ne Kenia.

Operacioni i misionit te BE-se erdhi pas denoncimit te nje sere sulmesh pirate ne zone disa dite me pare.

Piratet somaleze prej kohesh jane shnderruar ne problem per transportin detar te mallrave sidomos te atyre drejt Europes.

_________________
Ebu Umame r.a. thotë se e ka dëgjuar të Dërguarin e All-llahut duke thënë:“Lexojeni Kur’anin, vërtet ai do të ndërmjetësojë Ditën e Gjykimit për të zotët e vet”.(Muslimi)

avatar
Ebu Amar
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 320
Points : 894
Reputation : 2
Data e Anëtarësimit : 08/01/2010
Vendndodhja: : Në tokën e Allahut

http://www.feja-islame.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi