Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Planet e Obamës për NASA-n “katastrofale” vlerësojnë ish astronautët

Shko poshtë

Planet e Obamës për NASA-n “katastrofale” vlerësojnë ish astronautët

Mesazh nga Ebu Beker prej Sat Mar 13, 2010 7:43 pm

Planet e Obamës për NASA-n “katastrofale” vlerësojnë ish astronautët

Washington, 13 mars – Ish astronautët e NASA-s, të cilët ishin në Hënë, shprehën drojën e tyre pas vendimit të presidentit amerikan Barack Obama të shtyjë misionet në Hënë.
Jim Lovell, komandant i misionit Apollo 13, tha vendimi i Obamës mund të ketë “pasoja katastrofale” për eksplorimet amerikane të Hapësirës, raporton BBC.
Njeriu i fundit që ishte në Hënë, Eugene Cernan, tha se vendimi ishte “zhgënjyes”.
Muajin e fundit, Obama anuloi programi e NASA-s “Constellation Moon”, të aprovuar nga ish presidentin George W Bush.
NASA ka qëllim të dërgojë përsëri astronautë në Hënë, por duket se për këtë do të duhen dekada dhe disa besojnë se kurrë nuk do të ndodhë përsëri.

_________________
E kush është në rrugë më të mirë se ai që thërret në rrugën e All-llahut, që bën vepra të mira dhe që thotë: “Unë jam prej muslimanëve?” (Fussilet/33)
avatar
Ebu Beker
Anëtarë Aktiv
Anëtarë Aktiv

Numri i postimeve : 300
Points : 624
Reputation : 0
Data e Anëtarësimit : 09/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi