Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Join the forum, it's quick and easy

Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.
Feja Islame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ecin vitet sikurse uji ne lum

Shko poshtë

Ecin vitet sikurse uji ne lum Empty Ecin vitet sikurse uji ne lum

Mesazh nga melika Thu Apr 15, 2010 4:38 pm

Ulur prane dritares po mendoj? Sa shum jam ritur sa shpejt kan ecur vitet; cka arita un deri tash ? Me sillen ne kok shum mendime .me kujtohet femijeria ime me kujtohen ato ditet e shkolles filllore / me kujtohen ato shoqet e mia .e them me vehte ;po tani qka ? Tash jam ne mesin e yjeve ne mesin e atyre qe shendrisin me shami mbi kok .shendrisin boten .mar lapsin te shkruaj e nga sty me rjedhin lotet .me rjedhin lot gezimi e mallengjimi .gezohem kur e di ku po shkollohem .gezohem ku r ndegjoj fljalen e allahut te madheruar /kur lexoj kuranin edhe muret ndegjojn . Lot mallengjimi kam kur me kujtohet familja ;. Kur me kujtohen prinderit e mi lotet me rjedhin sikur shi qe bie pa pushim .me kujtohen fjalet e babit tim kur me thoshte ; mesoje fjalen e allahut bija ime se ma von do tja dish vleren . Kur me sillen ne kok keto mendime maar librat dhe i shfletoj .te kerkoj diturite te qej thesarin e qmuar .tani me nuk jam e vogel te luaj me lodra .tash vertet jam ritur dhe mund ta arij ate qe synoj .dua te jem nje vajze ashtu siq udheron allahu . Prandaj te ngutemi sepse vitet ecin shpejt......?

melika
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 193
Points : 542
Reputation : 3
Data e Anëtarësimit : 15/04/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi