Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Lajmet nga toka e Xhihadit

Faqja 3 e 3 Previous  1, 2, 3

Shko poshtë

Lajmet nga toka e Xhihadit

Mesazh nga Peace to you prej Sun Mar 07, 2010 12:55 am

First topic message reminder :

Ne Vilajetin e Dagistanit ,eshte vrare 1 Muxhahid shehid (Insha'All-llah)

Burime Profesionale raportojnë se një përleshje me armë ka ndodhur në Derbent, Vilajetin e Dagistanit , e cila ka rezultuar në martirizimit e 1 Muxhahid (Insha'Allah)

Përpjekje per arrstimin ose dorzimin filluan në ora 10:30 në mëngjes sot, brenda një garazhit afër mishit-paketim e bimëve në Derbent. Muxhahid, i ashtu quajtur Islamudin Alikuliyev (Rahimahullah), u kërkua të dorëzohej, por vetëm u përgjigjën me armë zjarri automatike. Në rrjedhën e luftimit, Alikuliyev u martirizua (Insha'Allah).

Nuk ka detaje të tjera qe janë në dispozicion.
burim ansar info
perkthev A.H.A

_________________
O ju që besuat, kur bëhet thirrja për namaz, ditën e xhumasë, ecni shpejtë për aty ku përmendet All-llahu (dëgjojeni hutben, faleni namazin), e lini shitblerjen, kjo është shumë më e dobishme për ju nëse jeni që e dini.(El-xhumuah/9)
avatar
Peace to you
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 172
Points : 475
Reputation : 4
Data e Anëtarësimit : 06/02/2010

http://www.feja-islame.webnode.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë


Re: Lajmet nga toka e Xhihadit

Mesazh nga Peace to you prej Sun Apr 04, 2010 11:07 pm

15 terroristë pushtues gjerman u vranë, dhe 3 tanke u shkatërruan në Kunduz


Gjashtëmbëdhjetë ushtar afgane së bashku me katër komandantë u dorëzuan vetë te Muxhahidët e Emiratit Islamik në rrethin e krahinës Badghis, të shtunën. Sipas detajeve, secili prej katër komandantëve kishte nga një poste të sigurisë në këtë rrethin, ndërsa ushtarët dorëzuan edhe mbi 20 Kallashnikov dhe dy raketa-hedhëse, dhe një armë të rëndë Muxhahidëve


10 terroristë ushtar kukull u vranë në ballafaqimin me Muxhahidët në Farah


4 automjeteve Amerikane u goditen me raketa nga Muxhahidët në Paktia


3 tanke ushtarake të SHBA-ve u hodhen në erë nga shpërthimet në Marjah


Pesë pushtues terroristë te koalicionit u vranë në Paktia


2 ushtar të NATO-S u vranë në Zabul

Nje tank Amerikan u shkatrrua nga shpërthimet me bombe duke vrarë 3 dhe duke plagosur 2 në Paktia


Nje konvoj logjistike sulmohet duke vrar 3 dhe duke plagosur dhjetra të tjer në Wardag


Dy tanke ushtarake të pushtuesve të SHBA-ve u shkatërruan në Marjah


Personeli i Inteligjencës se Kukullave u vra bashk me 4 terrorist duke përfshir edhe një oficer i zbulimit të fshehtë në provincën Baghlan


Automjeti i policis kukull hodhet në erë nga shpërthimi me IED në Khost duke vrar të gjith ushtaret brenda


Shpërthimi godet nje tank të NATO-s duke vrarë 2 ushtar të NATO-s dhe duke plagosur 2 të tjer në Logar

_________________
O ju që besuat, kur bëhet thirrja për namaz, ditën e xhumasë, ecni shpejtë për aty ku përmendet All-llahu (dëgjojeni hutben, faleni namazin), e lini shitblerjen, kjo është shumë më e dobishme për ju nëse jeni që e dini.(El-xhumuah/9)
avatar
Peace to you
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 172
Points : 475
Reputation : 4
Data e Anëtarësimit : 06/02/2010

http://www.feja-islame.webnode.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Lajmet nga toka e Xhihadit

Mesazh nga Peace to you prej Sun Apr 04, 2010 11:08 pm

Shpërthimi vret pesë britanikë terroristë, dhe gjashtë u plagosen dhe disa Zyrtar të nivelit të rënd thuhet se kan qen të vrarë në Helmand

5 ushtar afgan kukulla u vranë në Helmand

Baza e armikut u sulmua në Paktia


Baza Amerikane sulmohet në Kunar


Pushtuesit e NATO-s pësuan humbje të rënda nga detonimet në Logar


Një konvoj logjistike i pushtuesve sulmohet duke vrarë tre shofer dhe një ushtar në Wardag


Baza ajrore Amerikane godite me raketa në Bagram

_________________
O ju që besuat, kur bëhet thirrja për namaz, ditën e xhumasë, ecni shpejtë për aty ku përmendet All-llahu (dëgjojeni hutben, faleni namazin), e lini shitblerjen, kjo është shumë më e dobishme për ju nëse jeni që e dini.(El-xhumuah/9)
avatar
Peace to you
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 172
Points : 475
Reputation : 4
Data e Anëtarësimit : 06/02/2010

http://www.feja-islame.webnode.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Lajmet nga toka e Xhihadit

Mesazh nga Peace to you prej Mon Apr 05, 2010 11:31 pm

Shpërthimet në Kandahar vrasin 5 terroristë pushtuese amerikane, dhe palgosin 3


7 terroristë të kukull u vranë në Nangarhar


3 tanke të blinduara të pushtuesve Amerikan u shkatrruan nga bombat në Marjah


3 tanke Amerikane u shkatrruan nga shpërthimet me IED duke vrar të gjith ushtaret ne bord në Laghman


Nje tank ushtarak i Shba-vë u shkatrrua nga bombardimet duke vrar të gjith ushtaret ne bord në Marjah


3 të vdekur, dhe 3 të plagosur kur patrulla e ushtris Amerikane u sulmua në Paktia


Muxhahidët kapen 8 makina me armë të rënda dhe të vogla në Baghlan


Postat e ushtrisë kukull u sulmuan në Helmand


raketat e Muxhahidëve vrasin 3 terroristë, dhe plagëosin tre në Baghlan


Dy policë kukulla u vranë, dhe dy u plagosen në Kandahar


Pesë policë kukulla u vranë në Lashkar gah


humbje vdekjeprurëse i'u shkaktuan pushtuesve terroristë të koalicionit në Marjah


Një tank pushtues i NATO-s shpërtheu nga shpërthimet me bombe në Helmand

_________________
O ju që besuat, kur bëhet thirrja për namaz, ditën e xhumasë, ecni shpejtë për aty ku përmendet All-llahu (dëgjojeni hutben, faleni namazin), e lini shitblerjen, kjo është shumë më e dobishme për ju nëse jeni që e dini.(El-xhumuah/9)
avatar
Peace to you
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 172
Points : 475
Reputation : 4
Data e Anëtarësimit : 06/02/2010

http://www.feja-islame.webnode.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Lajmet nga toka e Xhihadit

Mesazh nga Peace to you prej Wed Apr 07, 2010 3:18 pm

Shpërthimet goditen 9 tanke të udhëhequr nga pushtuesit e koalicionit në Marjah, dhe u vranë 11 ushtar afgan dhe pushtues


Nje tank Polak u shkatrrua me IED, duke vrarë 4 terroristët në Ghazni


Shpërthimi vret 8 terroristë të policisë kukull në Zabul

Muxhahidët në Logar vranë 8 ushtar të NATO-s dhe plagosin 7


Nje konvoj i logjistike u sulmua në Kunar


3 pushtues terroristë të koalicionit u vranë dhe 2 u plagosen në Kapisa


terroristët Francez pësuan humbje vdekjeprurëse në Kapisa


17 terroristë kukull u vranë, 4 të mbajtur në Khost


2 pushtues amerikan dhe 2 tanke ushtarake u shkatërruan në Paktia

Një post policie e kukullave u sulmua dhe nje polic kukull u vra dhe 2 u plagosen në Ghazni


Shpërthimet goditën katër 4 tanke Amerikane në Helmand

_________________
O ju që besuat, kur bëhet thirrja për namaz, ditën e xhumasë, ecni shpejtë për aty ku përmendet All-llahu (dëgjojeni hutben, faleni namazin), e lini shitblerjen, kjo është shumë më e dobishme për ju nëse jeni që e dini.(El-xhumuah/9)
avatar
Peace to you
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 172
Points : 475
Reputation : 4
Data e Anëtarësimit : 06/02/2010

http://www.feja-islame.webnode.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Lajmet nga toka e Xhihadit

Mesazh nga Ebu Beker prej Mon Apr 12, 2010 11:06 pm

Një konvoj ushtarak hungarez shkatrrohet në Pol-e-Khomri


2 tanke u shkatrruan dhe u vran edhe 2 ushtar në qytetin Marjah


Shefi i policisë së Kukullave u vraë në Badahkshan


Dy kamionët e karburantit u djegen në Wardag


2 ushtar kukull të vdekur, dhe 3 të plagosur në Zabul


6 terroristë amerikan u vranë dhe një tank u shkatrrua nga një shpërthim në Zabul


aeroporti i Kunduzit sulmohet me raketa


Armiku Përballët me viktima të madhe në Paktya


Nje makin ushtarake Amerikan u shkatrrua nga shpërthimi i minës në Kunar


5 kukulla u vranë dhe 3 u plagosen në betejën e Kunduzit


Sulmohet baza Amerikane, të paktën 8 terrorist u vranë në Nangarhar


15 terroristë ushtar kukull u vranë dhe 19 u plagosen në betejën e Kunduzit


Muxhahidët vrasin 4 pushtues terroristë kanadez në Kandahar


Nje konvoj logjistike i ushtris Amerikane u sulmua në Kunar


3 tank Gjermane ushtarake u shkatërruan dhe u vranë 20 terroristë në Kunduz


Shpërthimet në Kunduz eliminuan dy automjete të ushtrisë kukull


Dy tanke Britanike u shkatërruarn në Helmand


3 terroristë amerikanë u vranë në Wardag


Baza Amerikane sulmohet në Nangarhar


Bomba në Kandahar shkakton humbje fatale për pushtuesit terroristë të koalicionit


Një ushtar kukull vret 5 terroristë tjerë Polak në Ghazni


Shpërthimi vret terroristët kukull në Paktia


Nje tank Amerikan shkatrrohet nga shpërthimi me IED në Helmand


Nje tank Kanadez shkatrrohet nga shpërthimi me bombë në anë të rrugës në Kandahar


Shpërthimi në luginën Panjsher vret 5 terroristë amerikanë


4 pushtues vdesin kur konvoj logjistike i tyre u sulmua në Wardag


Shpërthimet në Kandahar vrasin 5 terroristë pushtuese amerikane, dhe plagëosin 4


Një tank Amerikan shkatrrohet me IED në Marjah


Muxhahidët vrasin personelin e policisë kukull me seli në Kandahar


Nje tank Amerikan shkatrrohet nga shpërthimi me IED në Marjah


Sulmohet posti i pilicis së Kukullave në Helmand


Shpërthimet vrasin 5 ushtar të SHBA-ve, dhe 6 terroristë Afganistan dhe 2 automjete u shkatërruan në Zabul


4 automjete logjistike të NATO-s u shkatërruan në Ghazni

_________________
E kush është në rrugë më të mirë se ai që thërret në rrugën e All-llahut, që bën vepra të mira dhe që thotë: “Unë jam prej muslimanëve?” (Fussilet/33)
avatar
Ebu Beker
Anëtarë Aktiv
Anëtarë Aktiv

Numri i postimeve : 300
Points : 624
Reputation : 0
Data e Anëtarësimit : 09/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Lajmet nga toka e Xhihadit

Mesazh nga Ebu Beker prej Mon Apr 12, 2010 11:06 pm

SHBA-të dhe NATO-ja vranë 4 civilë, dhe 18 tjer plagosin në autobus në Kandahar


12 agjentët e NDS u vranë nga sulmet e Muxhahidëve në qytetin e Kandaharit


Shpërthimet e minave Shkaktojn humbje të rënda për pushtuesit në paktya


Bomba në Kandahar vret 5 amerikanë dhe kanadezë terroristë

Muxhahidët shkatërrojnë Gjashtë automjete në Khost


4 të vdekur, dhe 3 auotmjete u shkatrruan nga shpërthimi në Badghis


Baza Amerikane dhe e NATO-s u sulmua në Kandahar


4 tanke të armikut u goditen nga shpërthimet në Baghlan


5 ushtar terroristë Amerikan u vranë në Zabul


Nje konvoj logjistike i NATO-s u sulmua duke vrar 4 roje dhe duke plagosur 6

_________________
E kush është në rrugë më të mirë se ai që thërret në rrugën e All-llahut, që bën vepra të mira dhe që thotë: “Unë jam prej muslimanëve?” (Fussilet/33)
avatar
Ebu Beker
Anëtarë Aktiv
Anëtarë Aktiv

Numri i postimeve : 300
Points : 624
Reputation : 0
Data e Anëtarësimit : 09/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Lajmet nga toka e Xhihadit

Mesazh nga Peace to you prej Fri Apr 16, 2010 5:58 pm

23 ushtar Afgan,kukulla u vran dhe 11 terroristë Spanjoll ga njëë sulm i Muxhahidëve në Badghis


Një tanke ushtarake i pushtuesve u hodh në erë nga një minë tokësore në Maidan Shar


Një tanke ushtarake u shkatërrua nga një minë tokësore duke vrar të gjith ushtaret ne bord në Alam Pullie

Sulmi i Muxhahidëve vrau 7 terroristë në Zurmat Qarkut


Nje konvoj logjistike i armikut u sulmua në Kandahar


Nje tank Britanez shpërtheu nga shpërthimi duke vrar të gjith ushtaret në bord në Kandahar


Muxhahidët vrasin 8 pushtues amerikane në Kunar


raketat e Muxhahidëve shkatërruan 4 tanke të NATO-s në Ghazni


Qarku i selisë u sulmua duke vrar 3 terrorist kukulla dhe duke plagosur 2 në Ghazni

_________________
O ju që besuat, kur bëhet thirrja për namaz, ditën e xhumasë, ecni shpejtë për aty ku përmendet All-llahu (dëgjojeni hutben, faleni namazin), e lini shitblerjen, kjo është shumë më e dobishme për ju nëse jeni që e dini.(El-xhumuah/9)
avatar
Peace to you
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 172
Points : 475
Reputation : 4
Data e Anëtarësimit : 06/02/2010

http://www.feja-islame.webnode.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Lajmet nga toka e Xhihadit

Mesazh nga Peace to you prej Fri Apr 16, 2010 5:58 pm

Më shum se 22 ushtar të NATO-s u vranë në Logar


11 ushtar kukulla dhe pushtues terroristë të koalicionit u vran në Zabul


Sulmohet stacioni i policis së kukullave duke vrar♪7 nje polic dhe 2 ishin plagosur në Ghazni


Shkatrrohet nje tank i NATO-s nga bombat në anë të rrugës në Logar


2 terroristët të NATO-s u vranë në Zabul


4 terroristë Amerikan u vranë, dhe 3 u plagosen në Zabul


Patrulla e Kualicionit sulmohet duke vrarë 3 ushtar afgan dhe 4 pushtues në Wardag


11 ushtar të NATO-s u vranë dhe 4 tanke u shkatrruan nga bombat në Farah


6 ushtar kukulla, dhe 3 pushtues terroristë amerikanë u vranë në Kunar


6 tanke ushtarake shkatrrohen në Helmand


Muxhahidët shkatërrojnë Dy automjete dhe duke vrar 6 kukulla në Khost


6 terroristët kukulla u vranë në një shpërthim mine në Paktya


Muxhahidët Sulmojn një Patrull të armikut duke vrar 3 ushtar kukulla dhe 4 pushtues në Vardak


Muxhahidët shkatërrojnë një tank të pushtuesve në Logar


Muxhahidët Launch Sulmi kundër Nader Shah Qendra Kut Qarkut


Një oficer i ushtrisë së Kukullave dorëzohet në Kunduz

_________________
O ju që besuat, kur bëhet thirrja për namaz, ditën e xhumasë, ecni shpejtë për aty ku përmendet All-llahu (dëgjojeni hutben, faleni namazin), e lini shitblerjen, kjo është shumë më e dobishme për ju nëse jeni që e dini.(El-xhumuah/9)
avatar
Peace to you
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 172
Points : 475
Reputation : 4
Data e Anëtarësimit : 06/02/2010

http://www.feja-islame.webnode.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Lajmet nga toka e Xhihadit

Mesazh nga Peace to you prej Fri Apr 16, 2010 5:59 pm

Vriten katër ushtarë gjermanë në Afganistan


E enjte 15 Prill 2010 15:28

Si pasojë e sulmeve me raketa, në Afganistan sipas mediave gjermane dhe agjensisë së lajmeve DPA, sot janë vrarë katër ushtarë gjermanë dhe janë plagosur disa të tjerë. Njoftimi është konfirmuar dhe nga Ministria e Brendshme gjermane. Ushtarët ndodheshin në patrullim në provincën e Baghlanit. Sulmi ndaj trupave gjermane ka ndodhur në kohën kur në Afganistan ndodhet për vizitë edhe ministri i Brendshëm, Karl Theodor zu Guttenberg. Mediat gjermane bëjnë të ditur se në kohën e sulmit, ministri ndodhej tek trupat gjermane në një rajon tjetër. Të premten para Pashkëve u vranë në Kundus tre ushtarë gjermanë dhe u plagosën disa të tjerë. Misioni i Bundesverit llogarit 43 ushtarë të vrarë, 26 prej tyre në sulme me armë zjarri.

_________________
O ju që besuat, kur bëhet thirrja për namaz, ditën e xhumasë, ecni shpejtë për aty ku përmendet All-llahu (dëgjojeni hutben, faleni namazin), e lini shitblerjen, kjo është shumë më e dobishme për ju nëse jeni që e dini.(El-xhumuah/9)
avatar
Peace to you
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 172
Points : 475
Reputation : 4
Data e Anëtarësimit : 06/02/2010

http://www.feja-islame.webnode.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Lajmet nga toka e Xhihadit

Mesazh nga Ebu Hattab prej Sat Apr 17, 2010 12:06 am

Gjashtë ushtarë të vrarë në sulmin e Muxhahidëve në krahinën Zabul

Dy tanke të ushtrisë franceze u shkatrruan në shpërthimet në Kapisa

Shpërthimi vret 15 ushtarë afganë në Gerishk

Një helikopter i NATO-s u shtënë poshtë në krahinën Baghlan

Dy tanke të ushtrisë polake u shkatërruan në Ghazni

15 ushtarë të nato's u vranë në provincën Logar

4 tanket e NATO-s eliminohen në pol-e-khumri

Muxhahidët vrasin 5 ushtarë afgane, dhe 8 ushtarë hungarez në Baghlan

SHBA-të të frikësuar nga humbjet vdekjeprurëse në rrethinën Marjah

Muxhahidë kanë kapur dy ushtarë në rrethinën Panjawi

Shpërthimi vret 4 ushtarë në provincën e Kandaharit
avatar
Ebu Hattab
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 75
Points : 200
Reputation : 0
Data e Anëtarësimit : 27/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Lajmet nga toka e Xhihadit

Mesazh nga Ebu Hattab prej Sat Apr 17, 2010 11:50 pm

30 afgane dhe ushtarë Amerikan u vranë në Farah


3 automjete të ushtrisë kukull u goditen me RPG dhe 15 terroristë kukulla u vranë dhe dhejtra u plagosen në Zabul


Nje tank ushtarak Kanadez u shkatrrua nga bombardimet dhe u vranë së paku 4 ushtar Kanadez në Kandahar


Muxhahidët vrasin 4 terroristë të policisë kukull në Baghlan


Nje konvoj logjistike sulmohet në Herat


6 të vdekur, dhe 7 të plagosur kur konvoj i logjistikes u sulmua në Wardag


Shpërthimi vret 6 ushtar të NATO-s në Zabul


Pir Muhammed, zyrtar i ngarkuar me marrjen në pyetje në Drejtorinë Kombëtare të Sigurisë (NDS), agjencia lokale spiun nga pushtuesit e SHBA dhe NATO-s, u vra së bashku me gjashtë persona të armatosur në Jalalabad Pir Muhammed ishte i famshëm për torutimin e disa Muxhahidave


3 automjete logjistike dhe një tank i NATO-s janë shkatrruar në Baghlan


Muxhahidët shkatërrojnë 6 automjete ushtarake në Paktia


5 terroristë të policisë kukull u vranë dhe komandanti i tyre nga shperthimi i minave


Qendra e qarkut Charkh vjen nën sulm në Logar
avatar
Ebu Hattab
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 75
Points : 200
Reputation : 0
Data e Anëtarësimit : 27/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Lajmet nga toka e Xhihadit

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 3 e 3 Previous  1, 2, 3

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi