Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Jovanoviq: Tadiq të takohet me liderët e Kosovës

Shko poshtë

Jovanoviq: Tadiq të takohet me liderët e Kosovës

Mesazh nga Peace to you prej Sat Mar 13, 2010 7:30 pm

Jovanoviq: Tadiq të takohet me liderët e Kosovës

Jovanoviq, ka vlerësuar se presidenti serb Boris Tadiq duhet të takohet me liderët e Kosovës.

Lideri i partisë Liberal-demokrate të Serbisë, Cedomir Jovanoviq, ka vlerësuar se presidenti serb Boris Tadiq duhet të udhëtojë në samitin në Bërdo afër Kranjit në Slloveni, dhe atje të takohet me përfaqësuesit e vendit mikpritës, të Bashkimit Evropian dhe të Kosovës.
Jovanoviq ka thënë se Tadiq duhet të takohet me Hashim Thacin dhe Fatmir Sejdiun, sepse kjo nuk do të ishte tradhëti, por vetëm gjest i vullnetit të mirë dhe dëshirës për të ardhur deri tek zgjidhja e problemit.
Kreu i liberal-demokratëve serbë ka thënë se nuk është e vërtetë dilema nëse Serbia është për Kosovën apo për Bashkimin Evropian, duke shtuar se zgjedhjen e këtillë para qytetarëvë e vënë organet shtetërore, të cilat duan ta fshehin paaftësinë e vet./rel/

_________________
O ju që besuat, kur bëhet thirrja për namaz, ditën e xhumasë, ecni shpejtë për aty ku përmendet All-llahu (dëgjojeni hutben, faleni namazin), e lini shitblerjen, kjo është shumë më e dobishme për ju nëse jeni që e dini.(El-xhumuah/9)
avatar
Peace to you
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 172
Points : 475
Reputation : 4
Data e Anëtarësimit : 06/02/2010

http://www.feja-islame.webnode.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi