Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Shtyhet sërish vendimi për konferencën mbi islamizmin

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Shtyhet sërish vendimi për konferencën mbi islamizmin

Mesazh nga Ebu Beker prej Fri Mar 19, 2010 11:11 pm

Shtyhet sërish vendimi për konferencën mbi islamizmin

Katër shoqatat e mëdha myslimane në Gjermani e kanë shtyrë sërish vendimin për pjesëmarrjen e tyre në konferencën e qeverisë gjermane për islamizmin. Bisedimet e planifikuara për sot u anuluan, bëri të ditur Këshilli Qendror i myslimanëve në Gjermani.
Sfondi i debatit është vendimi i ministrit të Brendshëm gjerman Thomas de Maizière, për të përjashtuar përkohësisht nga konferenca të ashtuquajturin "këshill islamik" për shkak të hetimeve në vazhdim./dw/

_________________
E kush është në rrugë më të mirë se ai që thërret në rrugën e All-llahut, që bën vepra të mira dhe që thotë: “Unë jam prej muslimanëve?” (Fussilet/33)
avatar
Ebu Beker
Anëtarë Aktiv
Anëtarë Aktiv

Numri i postimeve : 300
Points : 624
Reputation : 0
Data e Anëtarësimit : 09/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi