Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Izraeli refuzon kërkesën e SHBA-së për vendbanimet

Shko poshtë

Izraeli refuzon kërkesën e SHBA-së për vendbanimet

Mesazh nga Ebu Amar prej Mon Mar 22, 2010 7:44 pm

Izraeli refuzon kërkesën e SHBA-së për vendbanimet

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanjahu, i ka hedhur poshtë kërkesat e Shteteve të Bashkuara për ndaljen e ndërtimit të vendbanimeve hebreje në pjesën lindore të Jerusalemit.
Këto komente zoti Netanjahu i bëri para nisjes për në Shtetet e Bashkuara, ku do të takohet me presidentin Barak Obama dhe me lobin pro-izraelit.
Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Ban Ki-mun, dje gjatë qëndrimit të shkurtër në Rripin e Gazës, kërkoi nga Izraeli, që ta ndalë bllokadën në këtë territor.
Ai vlerësoi se bllokada shkakton “vuajtje të papranueshme” dhe “i dekurajon të moderuarit dhe i inkurajon ekstremistët”. /evropa e lirë/

_________________
Ebu Umame r.a. thotë se e ka dëgjuar të Dërguarin e All-llahut duke thënë:“Lexojeni Kur’anin, vërtet ai do të ndërmjetësojë Ditën e Gjykimit për të zotët e vet”.(Muslimi)

avatar
Ebu Amar
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 320
Points : 894
Reputation : 2
Data e Anëtarësimit : 08/01/2010
Vendndodhja: : Në tokën e Allahut

http://www.feja-islame.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi