Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Izraeli e ka bllokuar Bregun Perëndimor

Shko poshtë

Izraeli e ka bllokuar Bregun Perëndimor

Mesazh nga Ebu Beker prej Sat Mar 13, 2010 12:12 am

Izraeli e ka bllokuar Bregun Perëndimor

Izraeli e ka bllokuar Bregun Perëndimor për 48 orë, me qëllim të parandalimit të palestinezëve, që të hyjnë në këtë territor, për “shkaqe të sigurisë”.
Policia tha se, poashtu, do t’i ndaloj meshkujt myslimanë nën 50 vjeç nga falja e Xhumasë në Xhaminë Al Aksa në Jerusalem, që është njëri nga bojektet më të shenjta islamike, për shkak të shqetësimeve për trazira.
Bllokada e Bregut Perëndimor do të zgjasë deri të shtunën në mesnatë./rel/

_________________
E kush është në rrugë më të mirë se ai që thërret në rrugën e All-llahut, që bën vepra të mira dhe që thotë: “Unë jam prej muslimanëve?” (Fussilet/33)
avatar
Ebu Beker
Anëtarë Aktiv
Anëtarë Aktiv

Numri i postimeve : 300
Points : 624
Reputation : 0
Data e Anëtarësimit : 09/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi