Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Hizbul Islami deklaron se do ta ftojn Shejhun Osama Bin Laden në Mogadishu

Shko poshtë

Hizbul Islami deklaron se do ta ftojn Shejhun Osama Bin Laden në Mogadishu

Mesazh nga Peace to you prej Sun Apr 04, 2010 11:05 pm

Hizbul Islami në rajonin Benadir tha se ata do ta ftojnë kreun e Al Kaidës Shejh Usama Bin Laden në Somali, nëse është e mundur, thanë zyrtarët të shtunën.

Guvernatori i Hizbul Islamit për Benadir Mohamed Moallim Hashi foli për mediat këtë pasdite në stacionin e policisë në rrethin e Hodan të rajonit Benadir duke thënë për shtyp në Mogadishu se nuk do të thërrasim luftëtarë të huaj në Mogadishu, por duhet të telefonojm Muxhahidin e madh i cili i dha ndihmë të madhe Somalis tha ai.

Zyrtari tha se çdo luftëtar mund të vijnë në vend.

Zyrtari foli në lidhje me këngët e prezantuara nga radiot në Mogadishu dhe ai deklaroj se pronarët e radiove duhet ndaluar këngë për 10 ditë ose do të marrë hap ligjor.

Shabelle.net

_________________
O ju që besuat, kur bëhet thirrja për namaz, ditën e xhumasë, ecni shpejtë për aty ku përmendet All-llahu (dëgjojeni hutben, faleni namazin), e lini shitblerjen, kjo është shumë më e dobishme për ju nëse jeni që e dini.(El-xhumuah/9)
avatar
Peace to you
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 172
Points : 475
Reputation : 4
Data e Anëtarësimit : 06/02/2010

http://www.feja-islame.webnode.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi