Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Para se te Hysh ne forum.......

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Para se te Hysh ne forum.......

Mesazh nga melika prej Thu May 13, 2010 12:23 pm

Es-Selamu Alejkum ue Rahmetullahi ue Berekatuhu
Falemenderimi i Takon Allahut subhanehu ue teala, salate dhe selamet qofshin mbi te derguarin e Tij Muhamedin Alejhi Selam
Vëllezër të nderuar vizitues dhe Antar/e apo Admina cfardo që jeni..
Mirë se vini të gjithë në këtë temë ...
Por..
Cka është qëllimi i juaj për viziten e forumit apo pjesmarrjen në të ?1. Shumimi i Postimeve ?!!
2. Pseudonimi i caktuar ?
3. Të njihesh ?
4. Të urdherosh në të mirë, dhe të ndalosh nga e Keqja ?
5. Të thirrurit në fe (Dawet) dhe kjo është e drejtë e cdo besimtari..
6. ??????????????
Cili është Nijeti i Juaj ?
Thotë i Derguari Alejhi selam ( Veprat shpërblehen sipas qëllimit)Apo ndoshta keni Harruar të bëni nijetin ?
Dijetarët kan bërë nijete të shumta për një vepër që të arrijin shpërblimin e Allahut sa më të lartë

E dini pse ?
Ngase sytë e tyre shikojn Lartsin e Xhennetin e shikojshin o vëllezër Firdeusin , e ndersa ne mjaftojm me xhennetin vetëm , Thotë i Deruari Alejhi selam :

(Nese kerkoni(luteni) nga Allahu kerkoni Firdeusin më të lartë)

Shpresoj që çdo kushë të e shikoj këtë temë dhe të Pastroj nijetin e tij insha'Allah


Ju përshendes të gjithve vëllezër dhe motra të nderuar/a


Ue Selamu Alejkum Ue Rahmetullahi Ue Berekatuhu

melika
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 193
Points : 542
Reputation : 3
Data e Anëtarësimit : 15/04/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi