Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Shenjat e kjametit hadith per 72 cilsit kur dodhin jon sheja te afrimt te kajmetit

Shko poshtë

Shenjat e kjametit hadith per 72 cilsit kur dodhin jon sheja te afrimt te kajmetit

Mesazh nga Dhulkarnejn prej Sun Mar 07, 2010 6:52 pm

Transmetohet nga hudhejfja ibunl jamani ky tha muhamed s a shtatëdhjetë e dy cilësi janë shenja të afrimt të kjametit kur ti shihini njerëzit se ukan vedekur namazet ( nuk falen) e kanë humbur besnikërinë e shfrytëzojnë kamatëne lejojnë rrenën gajkun e bëjnë të lirë (vrasin leht) i përdorin ndërtesat (i ndërtojnë ato) e shesin fenë për këtë botë i ndërprejnë lidhjet farefisnore gjykim bahet i dopt jo meligj te Allahut rrena besohet mëndafshi vishet përhapet mizoria shtohen rastet e shkurorëzimit dhe vdekja e papritur tradhtrait i besohet e besnikut nuk i besohet ibesohet gënjeshtarit dhe përgënjeshtrohet besniku shtohen shpifjet shiu pakësohet fëmija bëhet dëmsjellës koprracat përhapen shumë dhe fisnikët zhduken udhëheqësit bëhen të korruptuar minstrat gënjeshtar e sekretar tradhtarë dijetarët mizor dhe lexust e kuarnit te prishur zemrat e tyre janë më të kalbura se qelbësira sabri humbet atëherë allahu i prëfshinë ata me nje tarzirë që të pëpëliten në të sikurse çifutët mizorë paraqitet e verdha gerhemi dhe kerkohet e bardha dinari ligjërusit shtohen ndërsa numri i atyre që urdhërojnë në të mira dhe ndalon nga e keqja jon te pakësohet zbukrohen musafat dhe xhamit vizatohen me dhoj dhoj shkrime mineberat lartsohen zemrat prishen alkooholi pihet ndëshkimet lixhet islame nuk praktikohen robëresha lind zonjën e saj i sheh te zbathurit e te te zhveshurit u bëne mbretër gruaja e shoqron burrin e saj ne tergti e tij burra bëhen si gratë dhë gratë si burra betim nuk bëhet nëallahun po bajn be tjter qka njeriu deshmon pa kan hiqë gjarjë i dorzohë njo hurisë ( ndoshta ka per qëdhim shkencen ecila e kosiderohet is zot nudhbilah) qëdhim i kërkimt të dituris nuk dotë jet feja kjo bot do të kërkohet me vepra të ahiretit kur te ndodhe gjith kjo le të presin një të kuqe shafitje te tokes gjuajtje pi qjedhi dhe shenja te mdha
avatar
Dhulkarnejn
Forumist
Forumist

Numri i postimeve : 184
Points : 512
Reputation : 14
Data e Anëtarësimit : 02/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi