Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Një civil e mbyt një ushtarë Amerikan me vinç në Herat – Afganistan

Shko poshtë

Një civil e mbyt një ushtarë Amerikan me vinç në Herat – Afganistan

Mesazh nga Ebu Amar prej Wed Mar 10, 2010 2:51 pm

Një civil e mbyt një ushtarë Amerikan me vinç në Herat – Afganistan

El-Arbiah 23 Rabi el Euel 1431 / 10 03 2010

Një civil e mbyti një amerikan në distriktin e provincës Busti Kohna, të premten. Sipas detajeve, kolona e ushtrisë amerikane e tankeve po udhëtonte afër qendrës së distriktit kur njëra prej tankeve mbeti në baltë.
Pasi që ushtarët amerikanë nuk kishin mundësi që ta nxjerrin nga balta tankun kërkuan ndihmën e civilëve, ndërkohë, njëri prej civilëve e mbyti një ushtarë amerikan me vinçin e tij të dorës dhe u zhduk nga rrethi por disa prej civilëve të pafajshëm janë zënë nen dyshimin për vrasjen.

alemarah.info

_________________
Ebu Umame r.a. thotë se e ka dëgjuar të Dërguarin e All-llahut duke thënë:“Lexojeni Kur’anin, vërtet ai do të ndërmjetësojë Ditën e Gjykimit për të zotët e vet”.(Muslimi)

avatar
Ebu Amar
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 320
Points : 894
Reputation : 2
Data e Anëtarësimit : 08/01/2010
Vendndodhja: : Në tokën e Allahut

http://www.feja-islame.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi