Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Nga shpërthimet në Lahore, 39 të vrarë

Shko poshtë

Nga shpërthimet në Lahore, 39 të vrarë

Mesazh nga Dhulkarnejn prej Sat Mar 13, 2010 12:31 am

Nga shpërthimet në Lahore, 39 të vrarë

Lahore, 12 mars - Raportohet se sot, nga dy eksplodime në qytetin lindor pakistanez, Lahore, janë vrarë së paku 39 vetë dhe plagosur 100 të tjerë, njoftojnë agjencitë.

Sulmet, njëri prej të cilëve mendohet se ishte shpërthim vetëvrasës, kanë goditur lagjet ku ndodhen kapacitetet e agjencive të sigurimit.

Gjatë muajve të fundit kanë ndodhur disa sulme të militantëve në Lahore.

Në fillim të kësaj jave, së paku 13 vetë u vranë nga sulmi vetëvrasës ndaj ndërtesës, që përdorej nga forcat e sigurisë.
avatar
Dhulkarnejn
Forumist
Forumist

Numri i postimeve : 184
Points : 512
Reputation : 14
Data e Anëtarësimit : 02/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi