Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Erdogan viziton qytetin e goditur nga tërmeti

Shko poshtë

Erdogan viziton qytetin e goditur nga tërmeti

Mesazh nga Ebu Beker prej Sat Mar 13, 2010 7:29 pm

Erdogan viziton qytetin e goditur nga tërmeti

Kryeministri Turk Rexhep Tajip Erdogan vizitoi rajonin e goditur nga tërmeti në krahinen lindore të Elazigut.
Tërmeti që goditi Turqinë të hënën para mengjesit, me një fuqi prej gjashtë shkallëve të rihterit, dëmtoi rëndë shtëpitë e fshatrave, si dhe shkaktoi vdekjen e 41 personave.
Kryeministri ofroi ngushëllimet e tij për të afërmit e viktimave të tërmetit, duke i uruar shërim të shpejtë atyre që janë lënduar.
Ai premtoi fillimin e rindërtimit të pjesëve të dëmtuara dhe se kjo do tw zgjidhej deri në Ramazanin e sivjetëm./worldbulletin/

_________________
E kush është në rrugë më të mirë se ai që thërret në rrugën e All-llahut, që bën vepra të mira dhe që thotë: “Unë jam prej muslimanëve?” (Fussilet/33)
avatar
Ebu Beker
Anëtarë Aktiv
Anëtarë Aktiv

Numri i postimeve : 300
Points : 624
Reputation : 0
Data e Anëtarësimit : 09/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi