Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Uashington: Protesta kundër luftës në Irak dhe Afganistan

Shko poshtë

Uashington: Protesta kundër luftës në Irak dhe Afganistan

Mesazh nga Ebu Amar prej Mon Mar 22, 2010 7:43 pm

Uashington: Protesta kundër luftës në Irak dhe Afganistan

Mijëra protestues kanë marshurar në kryeqytetin amerikan, Uashington, në shtatë vjetorin e invadimit të udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara në Irak, duke kërkuar tërheqjen e menjëhershme të trupave amerikane nga Iraku dhe Afganistani.
Së paku tetë vetë, përfshirë edhe aktivisten Sindi Shihan, janë arrestuar, pas vendosjes së arkivoleve në mburojën jashtë Shtëpisë së Bardhë.
Protesta ishte më e vogël se ajo e viteve 2006 dhe 2007, kur patën marrë pjesë dhjetëra mijëra vetë. /evropa e lirë/

_________________
Ebu Umame r.a. thotë se e ka dëgjuar të Dërguarin e All-llahut duke thënë:“Lexojeni Kur’anin, vërtet ai do të ndërmjetësojë Ditën e Gjykimit për të zotët e vet”.(Muslimi)

avatar
Ebu Amar
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 320
Points : 894
Reputation : 2
Data e Anëtarësimit : 08/01/2010
Vendndodhja: : Në tokën e Allahut

http://www.feja-islame.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi