Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Varshavë: Protesta kundër ndërtimit të xhamisë

Shko poshtë

Varshavë: Protesta kundër ndërtimit të xhamisë

Mesazh nga Ebu Hattab prej Sun Mar 28, 2010 10:53 pm

Varshavë: Protesta kundër ndërtimit të xhamisë

Një grup proteston ndërtimin e xhamisë në Varshavë, kryeqytetin e Polonisë.
Grupi i quajtur “Unioni për të ardhmen e Evropës” u mblodh në kantierin e xhamisë në Varshavë dhe hodhi slogane anti islamike.
Ndërsa një grup tjetër protestoi kundër kundërshtarëve të xhamive.
Ky grup që tërhoqi vëmendjen se në Varshavë jetojnë njerëzit të feve dhe kulturave të ndryshme reagoi ndaj atyre që janë kundër xhamive duke mbajtur pankarta me mbishkrime “Fund islamofobisë, Varshava është e të gjithëve, Jo racizmit”./trt/
avatar
Ebu Hattab
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 75
Points : 200
Reputation : 0
Data e Anëtarësimit : 27/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi