Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Një anëtar i parlamentit afgan i shpoëtoi një sulmi për pak

Shko poshtë

Një anëtar i parlamentit afgan i shpoëtoi një sulmi për pak

Mesazh nga Dhulkarnejn prej Sat Mar 06, 2010 7:22 pm

Një anëtar i parlamentit afgan i shpoëtoi një sulmi për pak

KABUL - Një anëtar i parlamentit afgan thotë se i shpëtoi sulmi kur karvani i tij u sulmua nga Talebanet në Afganistanin lindor.

Fauzia Khofi, i cili përfaqëson krahinën veriore të Badakhshan tani, thotë se Talebanet qëlluan mbi shtatë konvojet e tij të shtunën herët kur ai po udhëtonte nga krahina Nangarhar për në Kabul.

Ai thotë se Talebanet përdoren armë AK-47, dhe armë të rënda automatike dhe raketa granathedhëse për të sulmuar konvojin e tij.

Deputeti kishte kërkuar mbrojtje shtesë për udhëtimin e tij nga Ministria e Brendshme, duke i'u bashkuar pesë automjete të policisë dhe dy të automjete të tij. Ai thotë se një polic pësoi një dëmtim në këmbë dhe një tjetër u plagos. Yhaoo News
avatar
Dhulkarnejn
Forumist
Forumist

Numri i postimeve : 184
Points : 512
Reputation : 14
Data e Anëtarësimit : 02/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi