Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Iran, gruaja e Mussavi: Jo diskriminimit

Shko poshtë

Iran, gruaja e Mussavi: Jo diskriminimit

Mesazh nga Ebu Amar prej Sun Mar 07, 2010 1:07 am

Iran, gruaja e Mussavi: Jo diskriminimit

Zahra Rahnavard

Gruaja e opozitarit iranian Mussavi i ka kerkuar levizjes jeshile te luftoje kunder ligjeve te diskriminimit te grave.
Zahra Rahnavard ka dhene mbeshtetjen e saj per iniciativat e feministeve iraniane per te ndryshuar ne vecanti normat per divorcin dhe kujdestarine e femijeve.

Gjithashtu ajo ka kerkuar ndryshimin e llogarise se Diehit, sipas te cilit jeta e gruas vlen sa gjysma e asaj te burrit.

_________________
Ebu Umame r.a. thotë se e ka dëgjuar të Dërguarin e All-llahut duke thënë:“Lexojeni Kur’anin, vërtet ai do të ndërmjetësojë Ditën e Gjykimit për të zotët e vet”.(Muslimi)

avatar
Ebu Amar
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 320
Points : 894
Reputation : 2
Data e Anëtarësimit : 08/01/2010
Vendndodhja: : Në tokën e Allahut

http://www.feja-islame.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi