Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Qindra të vdekur nga dhuna fetare në Nigeri

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Qindra të vdekur nga dhuna fetare në Nigeri

Mesazh nga Ebu Amar prej Tue Mar 09, 2010 5:55 pm

Qindra të vdekur nga dhuna fetare në Nigeri

Disa qindra njerëz besohet se kanë vdekur si pasojë e dhunës mes grupeve fetare në Nigeri.
Dhjetra kufoma, mes të cilëve dhe gra e fëmijë, u varrosën të hënën pranë qytetit Xhos.
Banorët e krishterë kanë akuzuar myslimanët se kanë rrethuar lagjjet e tyre dhe kanë kryer masakër.
Sulmet duket se janë përgjigje për reprezaljet e janarit, që gjithashtu lanë qindra të vdekur.
Bashkësia ndërkombëtare ka shprehur shqetësimin për vrasjet në fjalë. /rel/

_________________
Ebu Umame r.a. thotë se e ka dëgjuar të Dërguarin e All-llahut duke thënë:“Lexojeni Kur’anin, vërtet ai do të ndërmjetësojë Ditën e Gjykimit për të zotët e vet”.(Muslimi)

avatar
Ebu Amar
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 320
Points : 894
Reputation : 2
Data e Anëtarësimit : 08/01/2010
Vendndodhja: : Në tokën e Allahut

http://www.feja-islame.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi