Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Kinë: 400 të vdekur nga tërmeti

Shko poshtë

Kinë: 400 të vdekur nga tërmeti

Mesazh nga Ebu Beker prej Wed Apr 14, 2010 11:09 pm

Autoritetet kineze njoftojnë se nga një tërmet i fuqishëm në veriperëndim të Kinës vdiqën 400 persona, shumë janë ende nën rrënoja, mes të cilëve një numër i konsiderueshëm fëmijësh.

Njoftohet për mbi 8000 të plagosur dhe shumë shtëpi të shkatërruara.

Tërmeti ishte i një fuqie prej 6.9 ballësh, sipas shkallës Rihter.

Përpjekjet për shpëtim po pengohen nga mungesa e lidhjeve telefonike, të cilat janë dëmtuar rëndë si pasojë e tërmetit. /rel/

_________________
E kush është në rrugë më të mirë se ai që thërret në rrugën e All-llahut, që bën vepra të mira dhe që thotë: “Unë jam prej muslimanëve?” (Fussilet/33)
avatar
Ebu Beker
Anëtarë Aktiv
Anëtarë Aktiv

Numri i postimeve : 300
Points : 624
Reputation : 0
Data e Anëtarësimit : 09/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi