Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Sanksione më të buta kundër Iranit, Kubës dhe Sudanit

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Sanksione më të buta kundër Iranit, Kubës dhe Sudanit

Mesazh nga Dhulkarnejn prej Tue Mar 09, 2010 6:10 pm

Sanksione më të buta kundër Iranit, Kubës dhe Sudanit

Washington, 9 mars – Ministria amerikane e Financave ka zbutur sanksionet kundër Iranit, Kubës dhe Sudanit, në mënyrë që qytetarët e tyre të përdorin më lehtë shërbimet e internetit.
Kështu, nga tani kompanitë teknologjike amerikane mund të eksportojnë shërbimet e internetit në këto vende, siç janë chati dhe rrjetet sociale, që deri tash nuk i kanë bërë duke mos shkelur sanksionet, njoftoi BBC.
Ministria e mori këtë vendim me qëllim që këtyre vendeve t’i mundësojë përdorimin e të drejtave më themelore për lirinë e fjalës dhe informacionit.
avatar
Dhulkarnejn
Forumist
Forumist

Numri i postimeve : 184
Points : 512
Reputation : 14
Data e Anëtarësimit : 02/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi