Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Borë, shi dhe erë deri në 90 kilometra në orë

Shko poshtë

Borë, shi dhe erë deri në 90 kilometra në orë

Mesazh nga Peace to you prej Wed Mar 10, 2010 6:34 pm

Borë, shi dhe erë deri në 90 kilometra në orë

Maqedonia sot do të përfshihet nga aktivitete cikloni nga Mediterani që do të kushtëzohet me reshje të borës dhe të shiut dhe me erë me shpejtësi deri në 90 kilometra në orë.
Sipas paralajmërimeve nga Drejtoria hidrometerologjike, bora do të bjerë në pjesët veriore të vendit dhe në malet, ndërsa reshjet e shiut në vendet më të ulëta dhe në jug të Maqedonisë.
Do të fryjë erë e fuqishme me drejtim juglindor e cila përkohësisht do të arrijë shpejtësi prej 90 kilometrash në orë.
Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej minus pesë deri në një ndërsa ajo e ditës nga dy deri në tre gradë celsiuz.
Kohë me vranësira të ndryshueshme me periudha me diell dhe reshje të përkohëshme të shiut dhe borës do të vazhdojë deri të dielën. /mia/

_________________
O ju që besuat, kur bëhet thirrja për namaz, ditën e xhumasë, ecni shpejtë për aty ku përmendet All-llahu (dëgjojeni hutben, faleni namazin), e lini shitblerjen, kjo është shumë më e dobishme për ju nëse jeni që e dini.(El-xhumuah/9)
avatar
Peace to you
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 172
Points : 475
Reputation : 4
Data e Anëtarësimit : 06/02/2010

http://www.feja-islame.webnode.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi